НОВИНИ

У Порошенка відзвітували про зустріч зі Штайнмаєром та Еро

Сторони скоординували подальші дії напередодні зустрічі міністрів закордонних справ «нормандської четвірки», яка відбудеться у Парижі 3 березня.

Президент Петро Порошенко зустрівся з міністрами закордонних справ Франції та Німеччини Жан-Марком Еро та Франком-Вальтером Штайнмаєром. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Згідно з повідомленням, пезидент привітав Жан-Марка Еро з призначенням на посаду глави зовнішньополітичного відомства Франції та висловив задоволення тим, що свій перший закордонний візит він здійснив саме в Україну.

Співрозмовники обговорили ситуацію на Сході України та стан виконання Мінських домовленостей. Порошенко висловив занепокоєння чисельними порушеннями режиму припинення вогню з боку контрольованих Росією бойовиків, а також використанням ними забороненої зброї. Співрозмовники констатували необхідність політичної волі з боку РФ для зупинення обстрілів.

Президент України наголосив на важливості допуску спостерігачів СММ ОБСЄ до всіх ділянок окупованих територій, у тому числі до українсько-російського кордону. Петро Порошенко відзначив важливість звільнення усіх заручників, включно з тими, хто незаконно утримується на території РФ.

Співрозмовники обговорили можливості розміщення на Донбасі міжнародної безпекової місії як важливої умови підготовки до проведення місцевих виборів відповідно до українського законодавства та на основі принципів ОБСЄ.

Порошенко наголосив на важливості збереження санкцій щодо РФ задля виконання нею Мінських домовленостей.

Сторони також скоординували подальші дії напередодні зустрічі міністрів закордонних справ «нормандської четвірки», яка відбудеться у Парижі 3 березня.

Нагадаємо, за словами очільника МЗС України Павла Клімкіна, переговори міністрів закордонних справ країн «нормандського формату», яка відбулася у Мюнхені 13 лютого, не завершилася конкретним результатом. Після цього була названа попередня дата нової зустрічі «нормандської четвірки».