НОВИНИ

Талібан взяв під контроль майже третину території Афганістану – США

Цей прецедент порушив питання щодо здатності афганських сил зупинити просування Талібану.

Бойовики ісламського угрупування Талібан захопили ще один район афганської провінції Гільменд, що наблизило бойовиків до контролю над 1/3 території країни. Про це заявляють чиновники США.

Афганські війська залишили ще один район в провінції Гільменд, після чого його зайняли таліби. Про це повідомили представники уряду Афганістану в понеділок, 22 лютого.

Цей прецедент підняв питання щодо здатності афганських сил зупинити просування Талібану, оскільки вихід великої кількості службовців міжнародного контингенту з території країни в 2014 році залишив уряд Афганістану боротися із талібами майже наодинці.

Представники армії та службовці силових структур проінформували, що залишили район Навзад, який межує із районом Муса Кала, та розпочали концентрувати сили для захисту території навколо столиці провінції Лашкар Гах та головної магістралі між Кабулом та західною частиною міста Герат.

На думку чиновників Сполучених Штатів, бойовики Талібан вже контролюють або загрожують близько 1/3 території Афганістану, хоча досі їм не вдавалося взяти будь-яких серйозних адміністративних центрів.

Таліби прагнуть повалити підтримуваний Заходом уряд в Кабулі та знову ввести жорстку ісламську диктатуру за 15 років після того, як їх усунули від влади.

Провінція Гільменд є головним центром виробництва опіуму.

Нагадаємо, угрупування Талібан значно активізувалося протягом останнього часу. П’ятеро терористів-смертників здійснили теракт поблизу важливого прикордонного переходу на півдні Афганістану 25 січня. На наступний день, представник екстремістів у середовищі поліції здійснив напад на своїх колег, вбивши 10 правоохоронців. І вже 11 лютого стався аналогічний напад на працівників поліції.

На початку місяця смертник підірвав себе у натовпі біля поліцейського відділку у Кабулі. І як повідомлялося, 8 лютого таліб підірвав себе біля автобусу із афганськими військовослужбовцями.