НОВИНИ

Болівійці проголосували проти переобрання президента Моралеса на четвертий термін

За результатами референдуму, більшість болівійців висловилася проти надання права главі держави обіймати посаду необмежену кількість разів поспіль.

Громадяни Болівії проголосували на референдумі проти скасування обмеження на кількість президентських термінів.

Результати підрахунку голосів показали, що за скасування обмеження перебування на посаді глави держави двома термінами поспіль проголосували 36,66 відсотка виборців, проти ж висловилися 63,34 відсотка. В цілому явка склала 95 відсотків населення.

У разі прийняття поправок до конституції діючий президент Болівії Ево Моралес зміг би обиратися в 2019 році на новий термін Згідно з чинною конституцією, яка за підсумками референдуму мінятися не буде, президент може займати свій пост тільки два терміни поспіль.

Майкл Шифтер, президент Експертної ради з міжамериканського діалогу в Вашингтоні, називав результати референдуму серйозним ударом по Моралесу, який отримав більш ніж 60 відсотків підтримки населення під час виборів у 2014 році.

Ево Моралес був обраний президентом Болівії в 2006 році і незабаром після цього провів реформу конституції, яка заборонила главі держави обиратися двічі поспіль. Пізніше, суд країне не зарахував перший термін Моралеса на посту глави держави,що дозволило йому переобратися втретє в 2014 році.

Нагадаємо, 18 лютого розлючений натовп у Болівії спалив мерію разом із працівниками. Обурення протестувальників спричинив намір чинного президента країни Ево Моралеса балотувався на четвертий термін.