НОВИНИ

Майданівець, якого вважали обезголовленим у сутичках 18 лютого, виявився живим – активісти

Хлопець впізнав себе на відео.

Активіст Євромайдану, якого вважали обезголовленим під час кривавих подій 18 лютого 2014 року, вижив. Про це у Facebook інформує Ініціативна група постраждалих/поранених на Майдані.

«Пам'ятаєте те відео з Маріїнського парку від 18.02.2014 року, що наробило галасу? На відео два ВВшники та два медики несуть на ношах хлопця ніби-то без голови. Насправді в нього була перебинтована голова, а бинт скровив і виглядало ніби-то він без голови. Ще й не рухався, адже був непритомним», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що хлопець 20 лютого 2016 року прийшов на зустріч поранених майданівців з представниками Управління спецрозслідувань ГПУ.

«Він живий! Більш-менш здоровий. Зараз служить в ВСУ, перебуває в АТО. В Київ приїхав у відпустку», – сказано в тексті.

Дивіться також: Герої Інститутської: розповідь чоловіка, який вижив

Згідно з текстом, слідчі зробили велику роботу – познаходили та поставили в хронологічному порядку різне відео, встановили лікарів та швидку, яка його забирала, а також знайшли його медичну картку.

Читайте також: Безіменна сотня. Скільки насправді жертв бійні 18 лютого?

Наголошується, що хлопець впізнав себе на відео.

Нагадаємо, 18 лютого 2014 року в мережі з'явилося відео, на якому силовики несуть ноші з людиною без голови. Тоді була версія, що його переїхав водомет. У листопаді 2015 року з’явилася інформація, нібито ГПУ встановила особу майданівця, відомого до цього часу як «герой з відрубаною головою». За цією версією, загиблим виявився Ігор Миколайович Сердюк. Він перебував у 9-й сотні Самооборони Майдану з Кременчука. Сердюка було вбито на розі вулиці Інститутської та Кріпосного провулку пострілом з обріза в обличчя. Після цього тіло Сердюка понесли, натягнувши куртку на голову, яка була повністю розтрощена. Тому на фото здається, що у людини нема голови. Однак відразу після версії ГПУ у мережі почали висловлювати сумніви щодо інформації про особу загиблого та куртку, яка була натягнута на голову.