НОВИНИ

Унаслідок авіаудару США у Лівії загинули двоє працівників сербського посольства – DW

Обох сівробітників посольства ісламісти викрали 8 листопада 2015 року неподалік від міста Сабрата й тримали в заручниках.

Під час ракетно-бомбового удару ВПС США по тренувальному табору терористичного угруповання «Ісламська держава» в Лівії, ймовірно, загинули двоє співробітників сербського посольства. Про це у суботу, 20 лютого, повідомив міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачіч під час прес-конференції в Белграді. Авіудар ВПС США відбувся напередодні.

«На жаль, унаслідок цього авіаудару по «Ісламській державі» в Лівії, вони обидва загинули», - констатував глава відомства. Йдеться про керівника відділу зв'язків з громадськістю посольства Сербії у цій північноафриканській країні та його водія. Їх обох ісламісти викрали 8 листопада 2015 року неподалік від міста Сабрата й тримали в заручниках. Утім, Дачіч зазначив, що інформацію про загибель сербів Белграду хоч і надали офіційні органи інших держав, вона не була офіційно підтвердженя урядом Лівії.

Як повідомлялося, авіація США завдала серію авіаударів по ІДІЛ у Лівії.

Зазначимо, президент Сполучених Штатів Барак Обама на початку цього року направив сили для підтримки контртерористичних зусиль в Лівії. Водночас лідер США здійснює дипломатичні кроки для вирішення лівійської політичної кризи та формування уряду національної єдності. У той час як бойовики Ісламської держави з'явилися в інших країнах регіону, включаючи Афганістан, Лівія розглядається як країна ключового інтересу для ІД за межами Сирії та Іраку.

Військові США уважно стежать за рухом ісламських бойовиків у Лівії. Невеликі групи військовослужбовців США прибули до країни протягом цього місяця. Британські, французькі та італійські спецслужби також присутні в Лівії, допомагаючи здійсненням повітряного спостереження, картуванням та збором розвідувальних даних в декількох містах, в тому числі Бенгазі на сході та Зінтан на заході. Про це інформують лівійські військові чиновники.

Лівія перебуває в стані хаосу, з часу повалення диктатора Муаммара Каддафі у 2011 році. Після цього, два протиборчих уряди стали вести боротьбу за владу. Протягом останнього часу почали здійснюватися певні кроки щодо примирення ворогуючих сторін та створення уряду національної єдності.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2015 Велика Британія оголосила про намір відправити війська до Лівії задля протидії загрозі Ісламської держави.В той самий час, уряд США повідомив про наміри терористів оволодіти нафтовими родовищами за межами Сирії. І вже наприкінці січня 2016 бойовики ІД атакували один з найбільших нафтових терміналів у Лівії.

На початку лютого держсекретар США Джон Керрі попередив про загрозу експансії Ісламської держави до Лівії.