НОВИНИ

Президент прокоментував хід розслідувань злочинів проти Майдану

У заяві Петро Порошенко ніяк не коментував слова головного слідчого у справах Сергія Горбатюка про зупинку розслідувань вже з 1 березня.

Розслідування усіх злочинів, скоєних проти учасників Революції 2013-2014 років, ще далеке від завершення. Про це у зверненні з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні заявив президент Петро Порошенко.

«Днями ж отримав звіт від правоохоронних органів щодо розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності. Навколо цієї теми відбувається дуже багато інформаційних спекуляцій. Постійно лунають емоційні та голослівні заяви, автори яких прагнуть не покарання винних, а політичних дивідендів на трагічній, болісній темі. Описувати роботу слідчих в піднесених ступенях не збираюся. Але вони працюють, і особливо багато зробили саме за останній рік», – сказав президент.

Він також повторив цифри, озвучені раніше Сергієм Горбатюком – головою відділу ГПУ з розслідувань злочинів на Майдані.

«Слідство відтворило канву подій. Воно не просто знає замовників, організаторів та виконавців, а вже має відповідні докази. Воно встановило роль і місце кожного у злочинній змові, наслідком якої й стало масове винищення людей. І навіть розпиляну зброю, з якої вбивали, знайдено і відновлюються її серійні номери. В цілому по подіях листопада 2013 року - лютого 2014 року років, які відбувалися по всій країні, є вже й такі справи, котрі із стадії розслідування переходять в стадію покарання. Винесено 18 обвинувальних вироків проти 26 осіб. 84 справи вже розглядаються в судах. Ще одинадцять - передані до суду, і слухання незабаром розпочнуться. В шістдесяти трьох впровадженнях триває досудове розслідування. 16 осіб утримуються під вартою в СІЗО, із них п'ятеро «тітушок» та шестеро співробітників «Беркуту»: п'ять «беркутівців» підозрюються у вбивствах, один – у побитті. В судах вже слухаються справи по тринадцяти «беркутах» і восьми «тітушках». Загальна ж кількість осіб, яким повідомлено про підозру – 282», – йдеться у заяві.

Президент наголосив, що «цифри мали би бути більшими», а розслідування далекі від завершення, проте не згадав про поправки до законів, які необхідно ухвалити до 1 березня.

«Всі ці цифри мали би бути більшими, тут я з вами абсолютно згоден. І назвав я їх лише з однією метою. Маю показати, з одного боку, що неправду кажуть ті політики, які твердять, ніби нічого не розслідується. З іншого, ця історія насправді ще дуже далека від завершення. Я розумію нетерпіння, суспільства, особливо відчуваю переживання та емоцію потерпілих, рідних та близьких загиблих. У самого болить душа. Але нам потрібна така чистота процесів і вироків, щоб всередині країні їх визнали всі, навіть ті, кого не було на Майдані. І щоб зовнішній світ, включно з Європейським судом, не мав  підстав сумніватися в юридичній бездоганності справ», – додав він.

Як повідомлялося, президент також назвав суддівську реформу головною умовою покарання винних у злочинах проти Майдану