НОВИНИ

Повстанці у Сирії повідомили про звільення від ІДІЛ міста на сході країни

Місто Аш-Шададі вважається стратегічним для ІДІЛ.

Сирійські повстанці за підтримки авіації міжнародної коаліції відбили у бойовиків екстремістської організації "Ісламська держава" місто Аш-Шададі на північному сході Сирії. Про це повідомили самі представники повстанців.

За словами представників одного з угрупувань сил опозиції, Сирійської демократичної армії, повстанці зуміли встановити контроль над містом і кількома селами в його околицях.

Аш-Шададі вважається стратегічно важливим для бойовиків ІДІЛ логістичним центром. Через місто проходять підкріплення і постачання зброї в іракський Мосул і Ракку, де, як вважають, розташовується штаб-квартира "Ісламської держави"

На думку базованої у Великобританії організації "Сирійський центр спостереження за дотриманням прав людини", втрата Аш-Шададі стане для бойовиків серйозним психологічним ударом.

Про початок операції з узяття Аш-Шададі сирійські повстанці оголосили в четвер. Тоді ж авіація міжнародної коаліції під проводом США почала масивні ракетно-бомбові удари по місту.

Правозахисники стверджують, що частина ударів припала на райони, населені мирними жителями. Повідомлялося про загибель щонайменше 15 людей.

Нагадаємо, на початку лютого за підтримки Росії урядові війська Башара Асада розпочали наступ у північній сирійській провінції Алеппо з метою взяти в оточення контрольований опозиційними силами одноіменний провінційний адміністративний центр – місто Алеппо, одне з найбільших міст Сирії та потужний комерційний центр. Вже 8 лютого сили Асада наблизились до кордону із Туреччиною.

Урядовий наступ в районі міста Алеппо спричинив нову хвилю втікачів, десятки тисяч яких попрямували на півнчі з надією отримати притулок у Туреччині. У свою чергу глава Європейської ради Дональд Туск звинуватив Росію в погіршені і без того складної ситуації у Сирії.

У свою чергу президент США Барак Обама заявив, що втручання президента Росії Владіміра Путіна в війну в Сирії не привело до значного зміцнення позицій для його союзника, президента Сирії Башара Асада, і загрожує «потягнути на дно» російську економіку та військових.