НОВИНИ

Китай у відповідь звинуватив США в мілітаризації Південно-Китайського моря

Пекін розглядає присутність американських військових кораблів та літаків, а також навчання із партнерами у регіоні, як чинник підвищення напруженості.

Китай звинуватив Сполучені Штати в мілітаризації Південно-Китайського моря. Про це повідомляє ABC News у п'ятницю, 19 лютого.

Дана заява Піднебесної зроблена всього за кілька днів після виявлення розміщених Пекіном найсучасніших ракет класу земля-повітря на острові в спірному районі Південно-Китайського моря.

Прес-секретар Міністерства закордонних справ Китаю Хонг Лей заявив, що патрулювання військових літаків і військових кораблів США разом зі спільними навчаннями з регіональними партнерами підняли рівень напруженості в регіоні, а також що саме це є фактом справжньої мілітаризації.

Цього тижня урядовці Тайваню та США підтвердили розміщення Китаєм зброї на спірному острові Вуді (район островів Парацельса) шляхом аналізу комерційних супутникові знімків, які демонструють китайські ракетні системи. Свою чергу, Китай не заперечує цей факт.

Розгортання зброї стало наступним кроком Китаю після створення штучних островів у Південно-Китайському морі, на яких Піднебесна створює злітно-посадочні смуги та військові об'єкти. Накопичення сил Китаєм розглядається як частина зусиль Пекіна, спрямованих на закріплення за собою права на володіння Південно-Китайським морем та його ресурсами.

Китай стверджує, що велика частина Південно-Китайського моря, через яку щороку проходять товари світової торгівлі вартістю у понад $5 трильйонів, належить саме Піднебесній, і будує злітно-посадочні смуги та інші об'єкти інфраструктури на штучних 
островах, щоб зміцнити своє право на володіння даним морським простором.

Нагадаємо, 15 лютого Міністерство закордонних справ Китаю закликало Сполучені Штати та Північну Корею сісти за стіл прямих переговорів з метою вирішення суперечностей між двома країнами. Даний заклик відбувся на тлі зростання напруги на Корейському півострові після ракетного випробування КНДР 7 лютого.
Хоча Китай і заявив про обурення з приводу запуску північнокорейської ракети, проте Пекін також висловив стурбованість планами Вашингтона та Сеула щодо розміщення найсучаснішої системи протиракетної оборони США на території Південної Кореї. На думку Піднебесної, даний крок вплине на безпеку самого Китаю.

19 лютого США звинуватили Китай в ескалації напруженості у Південно-Східній Азії через розміщення ракет на спірній території островів Парацельса.