НОВИНИ

Інтенсивність російських авіаударів у Сирії зросла - Пентагон

Російська та сирійська авіація збільшили кількість бойових вильотів.

Інтеснивність російських авіаударів у Сирії зросла. Про це повідомляють у Пентагоні.

Незважаючи на узгоджений міжнародною контактною групою режим припинення вогню в Сирії, який повинен набрати чинності найближчими днями, російські та сирійські літаки, за даними США, продовжують завдавати авіаударів по околицях Алеппо.

«Ми не бачили зниження інтенсивності бойових вильотів. Скоріше, вона збільшилася», - заявив представник Пентагону Стів Уоррен. Він додав, що в авіаударах використовуються бочкові бомби та ракети.

«Безрозсудне ігнорування втрат серед цивільного населення тільки ускладнює ситуацію і продовжує страждання мирних людей», - зазначив Уоррен. Він нагадав також про те, що15 лютого, в результаті нальотів на лікарні та школи в районі Алеппо загинуло понад 60 цивільних осіб. Російська влада категорично відкидає причетність до бомбардувань. Фактом, однак, є те, що саме Росія і Сирія атакують цілі в районі Алеппо, додав представник Пентагону.

12 лютого, міжнародна контактна група по Сирії домовилася про оголошення перемир'я протягом тижня. Але днями президент Сирії Башар Асад заявляв, що домогтися режиму припинення вогню в такі терміни неможливо.

За оцінками ООН, за майже п'ять років громадянської війни в країні загинуло понад 260 тисяч осіб.

Нагадаємо, на початку лютого за підтримки Росії урядові війська Башара Асада розпочали наступ у північній сирійській провінції Алеппо з метою взяти в оточення контрольований опозиційними силами одноіменний провінційний адміністративний центр – місто Алеппо, одне з найбільших міст Сирії та потужний комерційний центр. Вже 8 лютого сили Асада наблизились до кордону із Туреччиною.

10 лютого, на тлі операції урядових військ, за підтримки РФ курди розпочали наступ на півночі Сирії, з метою захопити колишню урядову авіабазу у провінції Алеппо, контрольовану силами опозиції. І вже 11 лютогокурдські бойовики вибили опозиційні сили з летовища, що поблизу кордону із Туреччиною.

Урядовий наступ в районі міста Алеппо спричинив нову хвилю втікачів, десятки тисяч яких попрямували на півнчі з надією отримати притулок у Туреччині. У свою чергу глава Європейської ради Дональд Туск звинуватив Росію в погіршені і без того складної ситуації у Сирії.

15 лютого Туреччина заявила, що відігнала курдів від прикордонного району на півночі Сирії. Водночас Анкара пригрозила бойовикам суворою реакцію у разі спроби захоплення прикордонного міста Азаз. Проте за підтримки Росії  війська Асада та курдські бойовики вже 16 лютого захопили одне із ключових міст на півночі Сирії.

У свою чергу президент США Барак Обама заявив, що втручання президента Росії Владіміра Путіна в війну в Сирії не привело до значного зміцнення позицій для його союзника, президента Сирії Башара Асада, і загрожує «потягнути на дно» російську економіку та військових.