НОВИНИ

Порошенко звернувся до нардепів у зв'язку з парламентсько-урядовою кризою

Президент закликав депутатів проголосувати за "безвізові закони".

Президент України Петро Порошенко звернувся до депутатів Верховної Ради. Про це інформує прес-центр глави української держави.

«Вихід із парламентсько-урядової кризи потребує швидких і рішучих дій, але ця криза жодним чином не повинна перешкоджати європейській інтеграції України. Залишився буквально один-єдиний день, навіть лише вечір, для ухвалення останніх кількох законів, які відчиняють двері громадянам України для безвізових поїздок до країн Євросоюзу», – зауважив президент.

«У Брюсселі та інших європейських столицях я все зробив для швидкої формалізації рішення про безвізовий режим. Цю формалізацію Єврокомісія почне буквально завтра, якщо сьогодні ви, українські парламентарі, ухвалите необхідні закони», – сказано в тексті.  

Читайте також: Комітет Ради вніс суттєві правки до «безвізового закону» попри вимоги ЄС

Президент нагадав, що в ці дні країна відзначає і річницю перемоги Революції Гідності, і роковини вбивства героїв Небесної сотні кривавим режимом.

«Слідство у цих справах зібрало доказову базу, і є юридичні підстави карати винних. Тому прошу вас саме сьогодні прийняти ще два закони. Один з них має відкрити шлях до заочного судочинства над організаторами жахливих нелюдських злочинів проти учасників Революції Гідності. Інший – повернути до бюджету награбоване організованим злочинним угрупуванням Януковича і використати цей ресурс на зміцнення обороноздатності країни», – зауважив Порошенко.

Президент побажав нардепам плідного пленарного вечора, який «може стати історичним або ж  вечором втрачених можливостей». 

Як стало відомо, парламентська фракція "Об'єднання «Самопоміч» ухвалила рішення про вихід зі складу коаліції «Європейська Україна». Нагадаємо, раніше з коаліції вийшла фракція "Батьківщини".

Також нагадаємо, 16 лютого парламент заслухав річний звіт Кабінету міністрів. Депутати визнали роботу уряду незадовільною, однак провалили голосування за відставку Кабміну.