НОВИНИ

Україна відреагувала на позов РФ до Лондонського суду щодо «кредиту Януковича»

Київ повністю готовий рішучо відстоювати свої інтереси щодо цих єврооблігацій.

Міністерство фінансів України підтверджує, що компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC, довіритель (трасті) кредитора за єврооблігаціями зі строком погашення у грудні 2015 року, формально розпочала провадження у Високому суді Англії проти України щодо «кредиту Януковича». Про це йдеться у повідомленні на сайті Мінфіну.

«Україна має намір і повністю готова рішучо відстоювати свої інтереси щодо даних єврооблігацій у англійському суді»,  – зазначили у відомстві.

Як повідомлялося, РФ подала в суд Лондона позов проти України через «борг Януковича».

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд повідомив 16 грудня, що борг України перед Росією на 3 мільярди доларів, який був взятий екс-президентом Віктором Януковичем за два місяці до втечі, визнаний державним, а не комерційним.

Україна запропонувала РФ реструктуризувати свій борг на умовах, які були запропоновані всім приватним кредиторам. 1 січня Міністерство фінансів РФ заявило, що готує позов в англійський суд через невиплату Україною $3 млрд кредиту. У свою чергу, міністр фінансів України Наталія Яресько раніше заявляла, що питання держборгу України перед Російською Федерацією можна вирішити без суду.