НОВИНИ

Меркель запропонувала створити зони «закритого неба» над Сирією

Росія у свою чергу поспішила відкинути розгляд даної ініціативи.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель запропонувала створити в Сирії зони, де будуть заборонені польоти. Вона наголосила, що це можливо лише за згодою між Башаром Асадом, його заступниками та міжнародною коаліцією з боротьби проти Ісламської держави. Про це повідомляє ABC News у середу, 17 лютого.

Меркель наголосила, що така угода буде «знаком доброї волі», а також принесе спокій багатьом людям.

Під час прес-конференції 17 лютого Меркель зазначила, що це буде хорошим знаком, якщо Асад і його прихильники та коаліція проти ІД укладуть угоду та вироблять зобов'язання створити зони, в яких будуть відсутні бомбардування, в яких цивільні особи не зазнаватимуть тиску та не будуть гинути в районі між Алеппо і турецьким кордоном.

Читайте також: Російські винищувачі постійно супроводжують німецькі літаки у небі над Сирією - Бундесвер

У свою чергу заступник міністра закордонних справ Росії Гєннадій Гатілов проігнорував пропозицію канцлера Німеччини Ангели Меркель щодо розгляду можливості створення зон «закритого неба» над Сирією, мотивуючи це тим, що подібні питання можуть бути вирішені лише за згодою Дамаска, та ще і схвалені Радою Безпеки ООН.

Читайте також: Меркель заявила, що шокована російськими бомбардуваннями в Сирії

До того ж, Росія заявила про намір продовжувати завдавати авіаудари в Сирії, незважаючи заплановане перемир'я.

Нагадаємо, російська авіація почала завдавати удари по об'єктах у Сирії 30 вересня. Операцію санкціонувала Рада Федерації РФ у відповідь на запит військової допомоги від Башара Асада. Після початку бомбардувань правозахисні організації заявили, що удари завдаються по районах, у яких взагалі немає бойовиків, а жертвами атак стають цивільні.