НОВИНИ

Рада дозволила партіям виключати кандидатів із виборчих списків

Відповідне рішення з другої спроби підтримали 236 нардепів.

Парламент України підтримав законопроект, який передбачає дозвіл партіям виключати кандидатів у народні депутати України з виборчого списку в багатомандатному окрузі після оголошення результатів виборів і до прийняття рішення Центральної виборчої комісії про визнання їх обраними. За законопроект № 3700 за основу і в цілому проголосували на вечірньому засіданні 236 народних депутатів.

При першій спробі проголосувати не вистачило голосів, потім законопроект набрав потрібну кількість голосів.

Нагадаємо, під час ранкового засідання Рада відхилила закон про виключення кандидатів з партійного списку.

Автором законопроекту виступив нардеп Олег Ляшко.

Нагадаємо, партію Ляшка раніше лишив нардеп Олег Мельничук, який приєднався до групи «Воля народу». Це обурило лідера «радикалів».

У листопаді депутатський мандат склала інший нардеп партії Злата Огневич, нібито через бажання зайнятися співочою кар’єрою. Проте низка ЗМІ написали, що рішення насправді викликано необхідністю  протягнути до Ради наступного претендента на депутатський мандат під №26 у списку РПЛ – Тетяну Юзькову. Юзькова – займала посаду призначеного Верховною Радою члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Також Юзькова – дочка першого голови Конституційного суду України Леоніда Юзькова. За інформацією журналістів, Юзькова нібито була громадянською дружиною Олега Ляшка, а також познайомила його з Віктором Медведчуком.