НОВИНИ

Російські спецслужби намагаються вербувати українських заробітчан – СБУ

Служба безпеки викрила факт вербування мешканця Ізмаїла, який праціював у Росії.

Мешканця Ізмаїла, який перебував на заробітках у Росії, завербували російські спецслужби під тиском погроз щодо відповідальності за порушення правил перебування у Росії. Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

«Працівники військової контррозвідки СБ України встановили особу мешканця Ізмаїла, якого представники ФСБ РФ завербували для збору інформації військового характеру. Перебуваючи на заробітках у російському Майкопі, він був затриманий за нібито порушення правил перебування іноземців на території Росії та доправлений до слідчого ізолятора. Під тиском чоловік погодився на конфіденційне співробітництво з російськими спецслужбами, про що дав письмову згоду», - повідомили в СБУ.

Чоловікові надали псевдонім «Ємельян» та обрали спосіб зв’язку через соціальні мережі, а після цього видворили з території РФ.

«Під час спілкування з військовими контррозвідниками СБ України чоловік розповів, що разом з ним у Майкопі було затримано ще п’ятеро мешканців Ізмаїлу. Всі вони допитувалися представниками ФСБ, які особливо цікавилися проходженням військової служби та місцями дислокації військових частин. Згодом їх також видворили за межі Російської Федерації», - йдеться у тексті.

Нагадаємо, у Росії звинуваченого у шпигунстві українця засудили до 11 років суворого режиму.