Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
14 лютого, 2016 21:05   ▪   Версія для друку

Денис Казанський: «Русская весна» вилилася в банальне пограбування Донбасу

За словами журналіста, одним з яскравих прикладів цього стало змагання бойовиків за залізничний вузол у містечку Ясинувата, через який надходить вугілля до України.

«Русская весна» вилилася в банальне пограбування Донбасу кримінальними угрупованнями. Причому цей факт не приховують навіть російські прихильники сепаратистів. Про це в черговому номері «Тижня» пише журналіст Денис Казанський.

За його словами, одним з яскравих прикладів цього стало змагання бойовиків за залізничний вузол у містечку Ясинувата, через який надходить вугілля до України. 2 лютого в ньому вирували нечувані тут політичні пристрасті. До Ясинуватої приїхав «народний губернатор» Павло Губарєв, якого наприкінці січня ватажок «ДНР» Олександр Захарченко призначив главою місцевої адміністрації сепаратистів. Проте Колишній «гауляйтер» Ясинуватої Юрій Яненко вивів на зустріч із гостем незадоволену масовку, яка не пустила його в будівлю адміністрації. У зв’язку з цим в соціальних мережах, заговорили про початок серйозного протистояння між ватажком бойовиків «ДНР» Захарченком і впливовим польовим командиром Олександром Ходаковським.

«Стратегічна значущість Ясинуватої як залізничного вузла різко зросла ще в період бойових дій у районі Дебальцевого, коли інший найважливіший залізничний вузол Донбасу перестав працювати. Довгий час після цього перегін Ясинувата — Скотовата залишався єдиним залізничним сполученням між Україною та районами, підконтрольними незаконним збройним формуванням», — пише журналіст.

Казанський зазначає, що контроль над Ясинуватою означав і контроль над вугільними потоками. Тому негласна боротьба за вузлову станцію між Ходаковським і Захарченком почалася давно, а нині лише перейшла в гостру фазу.

«Вочевидь, ватажок «ДНР» взяв курс на остаточне видавлювання норовливого конкурента, який не раз дозволяв собі критику на його адресу. Не виключено, що надалі протистояння взагалі виллється у вуличну стрілянину та вбивства, як це вже часто бувало раніше. Ходаковський залишається останнім впливовим польовим командиром, нелояльним до Олександра Захарченка. При цьому в його розпорядженні серйозне та озброєне до зубів кримінальне угруповання», - йдеться в матеріалі.

За словами Казанського, очевидним є те, що підготовлене людьми Ходаковського повстання проти Губарєва насправді було повстанням проти людини Захарченка. А отже, випадом проти ватажка «ДНР». Зазвичай такі фокуси так просто не минають для польових командирів у «народних республіках». Норовливих сміливців, як правило, ліквідує загадкова та невловима «українська ДРГ». І якщо Ходаковський піднімає ставки так високо, він, напевно, готовий до великого ризику.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено