НОВИНИ

Шевченківський комітет назвав цьогорічних лауреатів

Члени комітету обрали п’ятьох митців.

У п'ятницю, 12 лютого члени комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка після таємного голосування назвали кращих митців, які стали цьогорічними лауреатами найвищої творчої відзнаки України.

Нині, як стало відомо, лауреатами 2016 року названі п’ять митців у таких номінаціях:

Публіцистика і журналістика: Лук’яненко Левко Григорович за твори у 13 томах «Шлях до відродження» (2014 р., в-во «ТОВ Юрка Любченка», м. Київ).

Музичне мистецтво: Поклітару Раду Віталійович (балетмейстер) за балет-триптих «Перехрестя» (2012), балети: «Лебедине озеро» (2013), «Жінки в ре мінорі» (2014), «Довгий різдвяний обід» (2014).

Концертно-виконавче мистецтво: Швачка Анжеліна Олексіївна (виконавиця) за виконання провідних партій в оперних виставах та популяризація української музичної спадщини.

Образотворче мистецтво: Гуйда Михайло Євгенович за цикл живописних творів «В єдиному просторі».

Кінематографія: Сенцов Олег Геннадійович (режисер) за фільми «Гамер» (2011) та «Носоріг» (незакінчена робота).

Офіційно список лауреатів оголосять після підписання указу президента України, а вручення премій планується провести до дня народження Кобзаря.

Нагадаємо, в минулому році лауреатами премії стали четверо митців: Юрій Буряк за книжку поезій «Не мертве море», Кость Москалець за  книжку есеїв "Сполохи", Микола Компанець за мистецький цикл "Земля моїх батьків" та Петро Панчук за втілення образу Тараса Шевченка на театральній сцені.