НОВИНИ

Місцеву владу зобов’язали взяти шефство над військовими частинами – указ

Держадміністрації братимуть участь у забезпеченні військових частин.

Президент Петро Порошенко підписав указ «Про шефську допомогу військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України». Про це він повідомив на засіданні Ради регіонального розвитку.

«Кожна область, ті міста, де розташовані наші славні частини, мають пишатися цим. І якщо у нас є 25-та бригада – це слава Дніпропетровську. Якщо у нас є 95-та бригада – це слава Житомиру. Якщо у нас є 79-та бригада – це слава Миколаєву. Якщо є 80-та бригада – це слава Львову. Якщо у нас є 3-й полк спецназу – це слава Кіровограду. І так далі. Це – найкраща форма патріотичного виховання молоді. Я буду пишатися, коли молодь у нас буде носити символіку бригад, коли вони будуть мріяти потрапити туди і побачити як живуть і підвищують бойову підготовку славні українські герої», – сказав Порошенко.

Повідомляється, що документ затвердив перелік з’єднань і військових частин Збройних Сил, Нацгвардії, Держприкордонної служби, над якими здійснюють шефство місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.

Також зазначено, що у рамках шефства місцеві адміністрації надаватимуть допомогу у забезпеченні військових частин продовольством, паливно-мастильними матеріалами, матеріально-технічними засобами, у розв'язанні соціально-побутових проблем, задоволенні культурних і духовних потреб військових, військово-патріотичного виховання молоді та її підготовки до виконання військового обов'язку, для чого, зокрема, буде утворено відповідні координаційні ради.

Нагадаємо, що військова прокуратура Миколаївського гарнізону відкрила кримінальну справу проти відповідальних за жахливі умови проживання військовослужбовців на полігоні "Широкий Лан". Чиновникам загрожує від п'яти до дев'яти років позбавлення волі.