НОВИНИ

У МЗС розповіли, скількох українців судять у Росії

Україна висловила протест проти методів нелюдського поводження з громадянами України, яких утримують у російських в'язницях.

Росія продовжує політику тортур і залякування українців на тимчасово окупованих територіях і українських громадян, яких утримують на території РФ. Про це заявила речниця Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца.

"МЗС України рішуче виступає проти системного застосування російською владою залякування, тортур та інших методів нелюдського поводження щодо українців, які перебувають на територіях України, захоплених російськими окупаційними військами або незаконно утримуються на території РФ", - сказала Беца.

Вона також висловила протест проти методів нелюдського поводження з громадянами України Станіславом Клихом, Миколою Карпюком, Олегом Синцовим та іншими українцями, які утримуються в російських в'язницях.

Читайте також: МЗС звинуватило Росію в застосуванні тортур щодо українського політв'язня Афанасьєва

"Ми розглядаємо цю політику насильства і приниження з боку РФ як незаперечний доказ політичної ангажованості, безпідставності та абсурдності усіх справ проти захоплених українців, а також нездатності російської влади довести свої звинувачення правовими методами", - заявила речниця.

Крім того, вона зазначила, що в РФ тривають судові справи щодо 11 українців-політв'язнів.

"Як свідчить перебіг судових процесів проти українців, російське правосуддя відмовляється від доказів сторони захисту, відмовляє в допуску консульських працівників, тисне на підсудних для отримання потрібних даних. Вчора було судове засідання у справі Надії Савченко. Ця справа, як і всі інші справи щодо українців, з самого початку мала замовний характер, не має доказової бази, побудована на абсурдних звинуваченнях", - підкреслила Беца.

Читайте також: Свободу Сенцову та Кольченку! Світова спільнота гуртом закликала Росію негайно звільнити політв’язнів-українців