НОВИНИ

Роберт Ондрейчак: Коли хтось звинувачує НАТО в спричиненні конфлікту на Донбасі, це просто смішно

Директор Центру європейських і північноатлантичних справ (CENAA) наголосив, що лише одна країна вторглася на чужу територію — Росія.

Колишній секретар Міністерства оборони Словацької Республіки, директор Центру європейських і північноатлантичних справ (CENAA) Роберт Ондрейчак розповів в інтерв’ю «Тижню», що тільки росіян можна звинуватити в початку війни на сході України.

«Коли хтось звинувачує НАТО в спричиненні конфлікту на Донбасі, це просто смішно, адже лише одна країна вторглася на чужу територію — Росія. Тільки росіян можна звинуватити в початку війни», — сказав він.

Водночас Ондрейчак зазначив, що світу потрібна передбачувана Росія, яка поважає міжнародне право, не атакує сусідів, не анексує їхньої території, не створює заморожених конфліктів та маріонеткових республік.

«Майбутнє Росії дуже важко передбачити. Ми не зацікавлені в її розпаді — цього не хоче ніхто, хай там як пропаганда намагається вкласти таку ідею в голови росіян. Нам потрібна нормальна, передбачувана Росія, яка поважає міжнародне право, не атакує сусідів, не анексує їхньої території, не створює заморожених конфліктів та маріонеткових республік. Ключ до майбутнього РФ лежить у діях росіян — як влади, так і простих громадян. Якщо вони й надалі обиратимуть агресивну лінію поведінки, то неминуче платитимуть за це: матимуть не лише економічні негаразди, а й повномасштабну кризу в суспільстві, що стане безпосереднім наслідком дій Кремля», — наголосив він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»