НОВИНИ

Рік на посаді генпрокурора: журналісти проаналізували обіцянки Шокіна – інфографіка

Із 16 обіцянок посадовець повністю виконав лише 5.

Сьогодні, 10 лютого, виповнюється рік відтоді, як Віктор Шокін працює на посаду генпрокурора. Журналісти видання «Слово і діло» вирішили дізнатися, як виконує свої обіцянки посадовець.

Читайте також: Байден заявив, що Шокін повинен піти у відставку

Шокін був призначений Верховною Радою 10 лютого 2015 року. На цій посаді він змінив Віталія Ярему. На відміну від свого попередника, Шокіну вдалося затриматися на посаді аж на рік. За весь цей час гепрокурор роздав 16 обіцянок.

«Так, із 16 обіцянок Шокін виконав лише 5. Серед них – запуск місцевих прокуратур, створення єдиного реєстру злочинів на Євромайдані, онлайн відбір на посаду антикорупційного прокурора, оголошення підозр особам, які винні у скоєнні злочинів проти Надії Савченко. Ще 9 обіцянок генпрокурора перебувають у процес виконання. Водночас лише 2 обіцянки Шокін не зміг виконати - завершити у короткі терміни слідство щодо сутичок під Верховною Радою 31 серпня 2015 року та внести до парламенту подання про зняття недоторканності з голови Апеляційного суду Києва Антона Чернишенка», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, в коментарі до запису «голосу Америки» в Twitter експерт аналітичного центру Hudson Institute Ханна Тобурн назвала звільнення глави ГПУ і очищення митниці способами, які довели б світу і українцям початок боротьби з корупцією.

Як відомо, раніше посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив, що Генпрокуратура перешкоджає боротьбі з корупцією і підриває реформи.

Тим часом, віце-президент США Джон Байден заявив, що заяви Пайєтта повністю збігаються з позицією помічника глави Держдепу Вікторії Нуланд.