НОВИНИ

У Кураховому поліція виявила у школі арсенал детонаторів

Небезпечну знахідку знайшли в класі для праці.

Працівники поліції виявили 10 детонаторів у школі міста Курахове. У кожній знахідці містилася небезпечна речовина, яка дуже легко вибухає від тертя, нагрівання або удару. Про це повідомили в прес-службі Головного управління Національної поліції в Донецькій області.

Згідно з повідомленням, про вибухонебезпечну знахідку дізнався працівник превентивної служби Мар'їнського відділення поліції, який здійснював щоденний профілактичний обхід навчальних закладів. У загальноосвітній школі №1 завідуюча повідомила правоохоронцю, що в класі для праці, який розташований у дворі школи, були виявлені вибухонебезпечні предмети. Вчитель праці, відкриваючи клас, побачив біля дверей паперовий згорток. У ньому було 10 шахтних детонаторів. На місце негайно прибула слідчо-оперативна група. Поліцейські вилучили вибухонебезпечні предмети та обстежили школу і пришкільну територію на випадок виявлення інших небезпечних «сюрпризів».

За словами експертів-вибухотехніків, шахтний детонатор призначений для підриву основного заряду і використовується при вибухових роботах на шахті. Незважаючи на невеликі розміри, в ньому міститься найнебезпечніша речовина, яке дуже легко вибухає від тертя, нагрівання або удару.

Правоохоронці проводять слідчо-оперативні заходи, щоб встановити, яким чином «арсенал» детонаторів потрапив на територію дитячого закладу.

Цей факт кваліфікований за ч. 1 ст. 263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, у січні в лісосмузі поблизу Курахового на Донеччині виявили величезне сховище з боєприпасами.

Також під час заходів із виявлення диверсантів у Кураховому на місцевій автостанції затримали пасажира з 15 бойовими осколковими гранатами.