НОВИНИ

Аваков дав оцінку діям поліцейських, які під час погоні в Києві застрелили людину

Міністр став на бік поліцейських.

На думку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, застосування поліцейськими зброї під час нічної погоні в Києві було виправданим. Про це він заявив 10 лютого журналістам, інформує ЛІГА.net.

«Потрібно знати, що в разі, коли вони атакують злочинців, у них немає ні рентгенівського зору, ні тепловізора Матіоса. Ми не знали, хто перебуває всередині. – Терористи з бомбою або п'яний. Ви бачили, що відбувалося? Вони через півміста їхали. Це велика проблема», – сказав Аваков.

Він зазначив, що треба вчитися адекватно реагувати. «Я вважаю, що тут було адекватне застосування сили», – підсумував міністр.

Прес-секретар міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко теж упевнений, що поліцейські правомірно застосували зброю під час нічної погоні в Києві.

Як повідомлялося, у Києві в ніч на 7 лютого патрульна поліція під час переслідування автомобіля застрелила людину. За словами начальника управління поліції Києва Юрія Зозулі, водій не реагував на вимогу патрульних зупинити автомобіль і рухався із значними порушеннями ПДР (зі швидкістю майже 200 км/год.), саме тому патрульні – після кількох попереджень – були змушені відкрити вогонь.

Прокуратура Києва розпочала кримінальне провадження за ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень), у рамках якого перевірить правомірність дій співробітників Департаменту патрульної поліції.