НОВИНИ

ГПУ скерувала до суду обвинувальний акт щодо трьох «беркутівців», підозрюваних у вбивствах на Майдані

Йдеться про двох бійців та заступника командира полку.

До суду направлено обвинувальні акти щодо трьох співробітників спецпідрозділу «Беркут», яким інкримінується вбивство 48 активістів Євромайдану і заподіяння вогнепальних поранень 85 учасникам акцій протесту. Про це заявив начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

«Учора до суду направлено обвинувальний акт за підозрою трьох співробітників «Беркута» – два бійці і заступник командира полку», – сказав він на брифінгу в Києві в середу.

За його словами, їм інкримінується скоєння вбивства 48 активістів Майдану 20 лютого 2014 року і заподіяння вогнепальних поранень 85 учасникам акції протесту. 

«Встановлено слідством, здійснення розстрілів відбувалися без будь-якого дотримання  вимог нормативних актів нормативів МВС і законів України, які передбачають застосування вогнепальної зброї. Це робилося для того, щоб залякати людей застосуванням вогнепальної зброї, настанням смертей, вогнепальних поранень. Тому слідством інкриміновано цим особам вчинення саме терористичного акту в цей день, тому що саме ознаками терористичного акту згідно Кримінального кодексу є застосування вогнепальної зброї з метою залякування людей або примушення громадських організацій до вчинення тих чи інших дій», – сказав він.