НОВИНИ

Cуд поновив на посаді затриманого за хабар голову Держслужби зайнятості – міністр

За словами голови Мінсоцполітики Павла Розенка, судового розглядусправи про хабар дося немає.

Затриманого у вересні за хабар на суму 622 тис. грн голову Держслужби зайнятості Ярослава Кашубу поновлено на посаді рішенням Печерського райсуду столиці. Про це повідомив міністр соціальної політики Павло Розенко під час інтерв'ю виданню ZN.UA.

«На сьогодні у мене є рішення Печерського районного суду про те, що з 12 січня 2016 року я його повинен поновити на посаді. У мене є офіційна заява його адвоката про те, що термін відсторонення його (Кашуби – Ред.) з посади закінчився і оскільки ніяких судових розглядів у цій справі немає, він повинен повернутися на роботу», – розповів міністр.

Він зазначив, що провадження про хабар Кашуби не передали до суду.

«Ніякого судового розгляду справи про хабарництво немає. Як реагувати на цю ситуацію? З одного боку є факти, які бачили і я, і всі інші, з іншого боку – немає ніякого продовження у цієї справи. Натомість є рішення суду про те, що я зобов'язаний відновити Кашубу на посаді голови Державної служби зайнятості», – зазначив міністр.

Розенко учточнив, що не ухвалюватиме рішення про поновлення на посаді Кашуби та збирається продовжити суперечку в суді.

Як повідомлялося, СБУ впіймала на хабарі Кашубу 11 вересня 2015 року. Тоді на місце затримання прибув особисто голова СБУ Василь Грицак.

Наступного дня Кашубі повідомили про підозру у злочині, згідно з ч. 4 ст. 368 КК України. Генпрокуратура звернулася до суду з клопотанням про взяття його під варту, оскільки «існують ризики того, що перебуваючи на волі, він може переховуватися від органів досудового розслідування, знищити або спотворити докази.

Кашуба і його захисники на суді виступали проти цього, оскільки, на їхню думку, сторона обвинувачення не довела наявність подібних ризиків. Вони просили застосувати домашній арешт або особисту поруку, посилаючись на сімейний стан підозрюваного, його важке матеріальне становище, хвору матір, а також позитивну характеристику за місцем роботи спійманого на хабарі глави держслужби.

Ці характеристики на суді підтвердили четверо свідків.

Однак, слідчий суддя врахував, що чиновник не відсторонений від роботи, має закордонний паспорт України з відкритою шенгенською візою, що не виключає ризик його втечі.

Згідно з ч. 5 ст. 182 КПК, розмір застави щодо осіб, підозрюваних у вчиненні особливо тяжкого злочину не перевищує 300 розмірів мінімальної заробітної плати. У суді вирішили, що цього недостатньо. У виняткових випадках законодавство дозволяє збільшити суму. На цій підставі, суд визнав за необхідне призначити заставу в розмірі 1500 мінімальних заробітних плат – 1,827 млн грн.

17 вересня, Кашубу випустили на свободу після внесення необхідної суми.