НОВИНИ

Німеччина закликала Україну переглянути останню пропозицію щодо погашення «боргу Януковича» – Bloomberg

Берлін виступає посередником у переговорах між Києвом і Москвою.

Німеччина, яка виступає посередником в переговорах між Росією і Україною щодо врегулювання боргу по єврооблігаціях на $ 3 млрд, вимагає від української сторони переглянути висунуту минулого місяця пропозицію. Про це повідомило інформаційне агентство Bloomberg з посиланням на обізнане джерело.

Глава Міністерства фінансів РФ Антон Сілуанов відповів на запит агентства Bloomberg, що останнє речення Києва було неприйнятним, оскільки передбачало гірші умови, ніж ті, які були узгоджені в рамках боргової операції України.

Тим часом, агентство нагадує, що Росія в минулому році відмовилася обговорювати реструктуризацію на загальних умовах, наполягаючи на суверенному, а не комерційному, характері боргу і вимагаючи, на цій підставі, кращих умов.

У той же час, в повідомленні зазначено, що сам факт тривалих переговорів між країнами за участю посередника свідчить про бажання країн розв'язати це питання поза судовою площиною.

Як повідомлялося, Росія і Україна в кінці січня провели неформальний обмін думками про можливість початку переговорів щодо врегулювання українського боргу. Посередником в переговорах виступив Мінфін Німеччини.

За словами заступника міністра фінансів РФ Сєргєя Сторчака, за підсумками зустрічі сторони не змогли досягти єдиної думки через небажання України визнавати офіційний статус єврооблігаційного боргу.

Україна аргументує свою позицію відсутністю можливості запропонувати Росії умови з вищою чистою вартістю, ніж приватним кредиторам.

Тим часом українські суверенні єврооблігації, випущені в рамках боргової операції, продовжують стрімко дешевшати, в результаті чого прибутковість коротких вже впритул наблизилася до рівня 12% річних.

За словами аналітиків, інвесторів турбують короткострокові ризики кредитоспроможності України, в тому числі ослаблення міжнародної підтримки країни на тлі ймовірних змін у складі уряду, а також повторної реструктуризації суверенних єврооблігацій.

Як повідомлялося, 18 грудня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що уряд запровадив заборону на виплату $3,582 млрд боргу по так званих «російських» єврооблігаціях, випущених у кінці 2013 року і гарантованих державою кредитах КБ «Південне» і Укравтодору перед російськими банками. 

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд повідомив 16 грудня, що борг України перед Росією на 3 мільярди доларів, який був взятий екс-президентом Віктором Януковичем за два місяці до втечі, визнаний державним, а не комерційним. У Мінфіні РФ заявили, що Росія чекає від України пропозицій щодо врегулювання боргу на $3 млрд.