НОВИНИ

У Краматорську викрили підприємство, яке замість біопалива незаконно виготовило спирту на 1,5 млн грн

При обшуках правоохоронці вилучили, зокрема, документацію, а також 25 тонн етанолового спирту, що зберігалися на складі готової продукції.

Спецпідрозділ податкової міліції в зоні АТО «Фантом» спільно з Державною прикордонною службою та місцевою прокуратурою виявили на підприємстві в Краматорську незаконне виробництво спирту. Про це Тижню повідомило джерело у «Фантомі».

«Згідно з технічною документацією, підприємство виготовляє спиртовмісну продукцію – розчинники та біопаливо, проте технологічний процес на підприємстві побудований саме для виробництва високоякісного етанолу (харчового спирту), – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що характер сировини, багаторазова ректифікація, ретельне очищення від сивушних масел, летючих і важких фракцій органічних речовин, так само як і результати аналізу готової продукції, підтвердили оперативну інформацію про те, що на підприємстві незаконно виготовляється харчовий спирт. 

«За висновком залучених для проведення експертиз фахівців, технологічний процес виробництва спиртовмісних речовин, не призначених для харчової промисловості, не вимагає таких витрат на виробництво», – сказано в тексті.

Під час проведення санкціонованого обшуку правоохоронці вилучили зразки готової продукції для проведення експертиз, документацію, що підтверджує виробництво і відвантаження з підприємства незаконно виробленого спирту, а також 25 тонн етанолового спирту, що зберігалися на складі готової продукції. За попередньою оцінкою, вартість вилученого спирту складає 1,5 млн. грн. Слідчі дії тривають.

Нагадаємо, раніше у "сірій зоні" на Донбасі вилучили 400 л сурогатного алкоголю і 120 блоків цигарок без акцизу.