НОВИНИ

Прокуратура вирішила повідомити про підозру ще 50 кримським суддям-зрадникам

Робота зі збору доказів триває.

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос підписав повідомлення про підозру 50 суддям АР Крим та міста Севастополя, які зрадили народові України. Про це інформує прес-центр ГПУ.

«Об’єктивна сторона вчиненого ними злочину полягає в тому, що вони будучи громадянами України, займаючи посади суддів, маючи достатній рівень освіти, спеціальних знань і життєвого досвіду для розуміння факту окупації Російською Федерацією території АР Крим та м. Севастополя, усвідомлення проведення активної підривної діяльності проти України представниками спецслужб, правоохоронних та інших органів державної влади Російської Федерації, бажаючи допомогти в проведенні цієї підривної діяльності та зробити свій особистий внесок в утворення та функціонування в АР Крим та м. Севастополі системи органів державної влади Російської Федерації, у тому числі судової, з метою становлення і зміцнення окупаційної влади та недопущення контролю української влади на півострові, в порушення вимог ст. 65 Конституції України, якою передбачено обов’язок громадян України щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, порушуючи присягу судді, з початку тимчасової окупації, приблизно з 16.03.2014 і дотепер, використовуючи теоретичні знання і практичні навики, отримані в Україні, здійснюють правосуддя від імені Російської Федерації за російським матеріальним та процесуальним правом як судді незаконно створених на тимчасово окупованій території України судових органів», – йдеться у повідомленні.

Згідно з текстом, робота зі збору доказів триває.

Список 50 суддів дивіться за посиланням.

При цьому у ГПУ зазначають, що основна доказова база, яка свідчить про вчинення державної зради суддями, знаходиться на тимчасово окупованій території півострова Крим (рішення, вироки, постанови суддів та інші документи). «Ця обставина значно ускладнює розслідування. У зв’язку з цим Генеральна прокуратура України звертається до громадськості, підприємств, установ та організацій, направляти до Управління з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим отримані будь-яким чином згадані документи», – сказано в тексті. 

Читайте також: ВККСУ вирішила притягнути до відповідальності суддів анексованого Криму (список)

Довідково: санкція ч. 1 ст. 111 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, 30 січня президент України Петро Порошенко підписав укази про звільнення 86 суддів за порушення присяги.