НОВИНИ

Ердоган висміяв заяву РФ про підготовку Туреччиною вторгнення в Сирію

На думку турецькому президента, швидше Росія готує подібне вторгнення.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган в п'ятницю назвав сміхотворними звинувачення російської влади в тому, що Туреччина готує вторгнення в Сирію.

«Я знаходжу російську заяву смішною... швидше, це Росія наразі займається вторгненням до Сирії», – сказав він.

У четвер офіційний представник російського відомства Ігор Конашенков публічно припустив, що Туреччина готує вторгнення.

«Ми маємо серйозні підстави підозрювати інтенсивну підготовку Туреччини до військового вторгнення на територію суверенної держави – Сирійської Арабської Республіки ... Ознак прихованої підготовки турецьких збройних сил до активних дій на території Сирії ми фіксуємо все більше і більше», – сказав Конашенков.

Читайте також: В ООН заявили про загрозу припинення існування Сирії як країни

Декількома днями раніше Міноборони РФ звинуватило Туреччину в обстрілі прикордонних населених пунктів на території Сирії і зажадало від НАТО і Пентагону роз'яснень в зв'язку з цим.

Як стверджують у відомстві, на одній з турецьких прикордонних застав, на кордоні з Сирією, за останній місяць була розгорнута важка артилерія, яка почала обстрілювати прикордонні сирійські села.

У минулому Туреччина оголошувала про проведення ударів – включаючи артилерійські – по позиціях екстремістського угрупування «Ісламська держава» на території Сирії.

Читайте також: Глава МЗС Люксембургу закликав Путіна забиратися з Сирії

Нагадаємо, раніше спецпосланець ООН Стеффан де Містура заявив, що переговори під егідою ООН про врегулювання конфлікту в Сирії відкладаються до 25 лютого.

Тритижневу перерву було оголошено після того, як армія Асада за підтримки російської авіації просунулася до Алеппо, перекривши шляхи забезпечення повстанців.