Переговори щодо врегулювання сирійського конфлікту опинилися під загрозою через наступ Росії на місто Алеппо. Про це повідомляє Reuters.

Зокрема, зазначається, що делегати від сирійської опозиції на переговорах у Женеві 2 лютого відмовилися від зустрічі зі спецпредставником ООН Стаффано де Містурою. Сирійська урядова армія за підтримки повітряних ударів авіації РФ продовжує наступ на місто Алеппо і невдовзі може перекрити шляхи постачання повстанців у місті.

Опозиція скасувала зустріч з де Містурою у вівторок вдень, і виступила із заявою, що засуджує «ескалацію військової агресії росіян на урядових військ біля Алеппо і Хомса», назвавши їх загрозою для політичного процесу.

Де Містура визнав, що провал Женевських переговорів був завжди можливим. «Якщо ми провалимося після того, як ми двічі пробували вести переговори на конференціях в Женеві щодо Сирії, то надії більше не буде», - сказав він.

Як повідомлялося, Де Містура оголосив 1 лютого про офіційний початок перших за останні два роки переговорів про припинення війни в Сирії, в якій загинули 250 тисяч людей, і яка спричинила масштабну міграційну кризу в Європі.

Зазначимо, на думку британського міністра закордонних справ, російські сили в Сирії надають, в першу чергу, підтримку режиму президента Башара Асада, а не ведуть боротьбу з «Ісламською державою». 

Зазначимо, 1 лютого, прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу заявив, що Росії не вдасться уникнути відповідальності за нанесення авіаційних ударів по мирному населенню в Сирії, особливо по районах, населених турками.