НОВИНИ

Російські дії в Сирії посилюють позиції "Ісламської держави" – МЗС Британії

Глава британського зовнішньополітичного відомства заявив, що Росія розпалює громадянську війну в Сирії.

Глава МЗС Британії Філіп Хаммонд заявив, що дії Росії в Сирії лише розпалюють громадянську війну в країні, підриваючи всі зусилля Заходу з пошуку політичного вирішення кризи. Про це Хаммонд сказав в інтерв'ю Reuters.

"Джерелом мого постійного розчарування є те, що росіяни підривають всі наші зусилля", - заявив Хаммонд.

"Росіяни говорять, давайте вести переговори, і після цього всі говорять, говорять і говорять. Проблема в тому, що поки вони говорять, то продовжують наносити авіаудари і підтримувати Асада", - сказав він.

Глава британського МЗС також вважає, що російські дії в Сирії посилюють позиції "Ісламської держави". "Росіяни кажуть, що хочуть знищити ІДІЛ, але вони бомбардують не ІДІЛ, а помірну опозицію", - заявив Хаммонд.

Крім того, на думку глави британського МЗС, дії Росії в Сирії посилюють проблему з біженцями.

"З початком російських авіаударів у Сирії, потік людей, які, очевидно, поверталися з таборів біженців у Сирію, припинився, ми бачимо новий відтік біженців через дії Росії, особливо в південній частині Сирії", - сказав Хаммонд.

 Відповідаючи на запитання, міг би Іран принести більшу користь у вирішенні сирійської кризи, ніж Росія, Хаммонд відповів: "Не думаю, що хтось із них корисний для мирного процесу". "Росіяни й іранці працюють рука об руку з сирійським режимом, і іранці також безкомпромісні, як і росіяни в прагненні зберегти сирійський режим", - сказав він.

Нагадаємо, Росія почала повітряну операцію в Сирії 30 вересня. Правозахисники та представники західних країн неодноразово звинувачували Москву в нанесенні ударів не тільки по позиціях бойовиків, а й по позиціях так званої поміркованої опозиції, а також по мирних жителях. Російська влада ці відомості відкидають. У Міноборони стверджують, що завдають ударів по позиціях ІДІЛ та інших терористичних організацій.

Напередодні, 1 лютого, прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу заявив, що Росії не вдасться уникнути відповідальності за нанесення авіаційних ударів по мирному населенню в Сирії, особливо по районах, населених турками.