НОВИНИ

Парламент дав згоду на арешт Сергія Клюєва

Нардепа підозрюють у низці злочинів.

Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Сергія Клюєва. За таке рішення проголосували 231, 228 та 228 нардепів відповідно.

Перед голосуванням у парламенті виступив перший заступник генерального прокурора Юрій Севрук, який зачитав подання генпрокурора та попросив Раду дати згоду на арешт.

За рішення про притягнення Клюєва до відповідальності депутати проголосували з третьої спроби.

Як відомо, 3 червня 2015 року Верховна Рада зняла недоторканність із Сергія Клюєва та дала згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності. Генпрокуратура інкримінує Сергію Клюєву привласнення заводу та фінансування його на гроші, перерозподілені із захищених статей бюджету. При цьому Клюєву загрожує більше 10 років позбавлення волі за статтями "шахрайство в особливо великих розмірах, привласнення і розтрата, або заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, і зловживання службовим становищем". Клюєв заявив, що оскаржить дії голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана у суді.

3 червня Клюєв також намагався вилетіти до Відня. 4 червня Клюєв не з'явився на допит у Генпрокуратуру.

9 червня стало відомо, що Клюєв за дорученням Генеральної прокуратури оголошений у міждержавний розшук.

На початку листопада ГПУ вирішила відкликати подання про затримання і арешт Сергія Клюєва і відправити його на доопрацювання

4 грудня у Верховну Раду надійшло уточнене подання генпрокурора на затримання та арешт Сергія Клюєва.