НОВИНИ

У Мінздоров’я розповіли, кому загрожує інфікування вірусом Зіка

Захворіти можуть туристи, що відпочивають у екзотичних країнах.

У Міністерстві охорони здоров’я України оприлюднили інформацію про особливості вірусу Зіка. Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

Зокрема, повідомляється, що за інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я та Європейського центру з контролю і профілактики інфекційних захворювань з квітня 2015 року в Бразилії, а потім і в інших країнах Південної Америки відзначається епідемічне поширення захворювання, викликаного вірусом Зіка. В першу чергу вірус є небезпечним для вагітних жінок.

"Переносниками вірусу є комарі роду Aedes, які не мешкають на теренах України, тому небезпеки поширення вірусу у країні немає. Проте отримати інфекцію можуть туристи, які відпочиватимуть за кордоном у екзотичних країнах", - йдеться у повідомленні.

Як правило, захворювання протікає в легкій і середньо-важкій клінічній формі і закінчується одужанням. Разом з тим, на сьогоднішній день з'являються дані про вплив вірусу на плід людини.

"Зараження лихоманкою Зіка жінок у перші три - чотири місяці вагітності призводить до аномалій розвитку плоду, в тому числі до мікроцефалії новонароджених", - йдеться у повідомленні.

Тому, Державна санітарно-епідеміологічна служба України звертає увагу громадян на можливу небезпеку перебування вагітних у регіонах неблагополучних щодо вірусу Зіка.

За необхідності перебування у згаданих країнах доцільно використовувати заходи захисту від комарів (репеленти, одяг з довгими рукавами, штани), намагатися уникати заболочених місць. У готелях не варто відкривати вікна, якщо вони не обладнані протимоскітними сітками. У разі нездужання після повернення негайно звертайтеся до лікаря і повідомте про країну свого перебування.

Як повідомлялося, Всесвітня організація охорони здоров'я допустила, що число заражень вірусом Зіка у країнах Південної та Північної Америки може досягти трьох-чотирьох мільйонів, включаючи 1,5 мільйона випадків у Бразилії.

Нагадаємо, 27 січня в Європі був виявлений перший випадок зараження тропічним вірусом Зіка. Лабораторні дослідження показали позитивний результат на цей вірус у жителя Данії. Згодом, у Португалії, Фінляндії та Німеччини у кількох людей діагностували вірус Зіка, жоден з інфікованих не потребував госпіталізації.