НОВИНИ

Порошенко підписав новий регламент, який дозволяє приймати в цілому зміни до Конституції

Рада прийняла цей закон сьогодні, 28 січня.

Президент підписав Закон України №948-VIII «Про внесення змін до статті 149 Регламенту Верховної Ради України», який був проголосований парламентом сьогодні, 28 січня, і надійшов президенту на підпис. Про це повідомила прес-служба глави держави.

Нагадаємо, Верховна Рада України внесла зміни до регламенту українського парламенту в частині порядку попереднього затвердження та прийняття законопроекту про внесення змін до Основного закону України. Це означає, що Рада може через одну чергову сесію після попереднього затвердження приймати в цілому зміни до Конституції.

20 січня до Конституційного суду надійшло подання 51 народного депутата з проханням розтлумачити текст ст. 155 Конституції "на наступній черговій сесії Верховної Ради України". У його тексті автори поставили запитання, чи означає «наступна чергова сесія» порядковість за номером, чи йдеться про будь-яку наступну сесію парламенту після тієї, на якій певний проект змін до Конституції схвалили попередньо.

Як повідомлялося, наразі на розгляді у Раді перебувають зміни до Конституції у частині децентралізації, які містять суперечливу норму у перехідних положеннях стосовно особливостей самоврядування на нині окупованих територіях Донбасу. 31 серпня 2015 року зміни ухвалили попередньо 265 голосами в останній день другої сесії ВР 8-го скликання. Того дня під Радою сталися криваві сутички.