НОВИНИ

У ГПУ пояснили, чому європейські санкції проти екс-соратників Януковича продовжать діяти

У 2014 році в ГПУ не було достатньо доказів проти цих чиновників, проте у 2015-му їм уже повідомили про підозру.

У Генеральній прокуратурі України визнали, що станом на березень 2014-го року відомство ще не мало достатньо доказів правопорушень колишніх соратників Віктора Януковича, стосовно яких суд ЄС у четвер, 28 січня, скасував санкції. Про це у коментарі DW повідомив начальник управління спеціальних розслідувань головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк.

"Звичайно станом на березень 2014 року, і не могло бути достатньо доказів стосовно вчинення цими особами певних дій. Європейську сторону повідомили, що українські правоохоронні органи розпочали розслідування", - сказав він.

Суд ЄС в четвер, 28 січня, констатував, що санкції запровадили лише на основі листа від Генпрокуратури України від 3 березня 2014 року, в якому екс-соратників Януковича звинуватили в розкраданні державних коштів у особливо великих масштабах і незаконному виведенні коштів за межі території України.

Натомість у 2015 році, за словами Горбатюка, вже була достатня кількість матеріалів, які вказують, що стосовно підсанкційних осіб розслідується низка кримінальних проваджень, де їм повідомлено про підозру.

Горбатюк запевнив, що українська сторона і надалі проводитиме розслідування і звернеться до комісії, яка регулює це питання. "Звичайно, ми будемо контактувати і питати, як це рішення суду буде враховуватися. Тобто вони повністю скасовують санкції, чи це тільки стосується лише самого принципу прийняття рішень. Тому що з того, що я прочитав, то для мене суд пояснив, що не можна приймати рішення на недостатніх матеріалах умовно кажучи, чи на припущеннях", - сказав він.

"Українська сторона зацікавлена у продовженні санкцій проти Азарова і членів його уряду. З цією метою, найближчим часом до Брюсселя ми відправляємо заступника генпрокурора Віталія Каська - для надання відповідних документів і роз'яснень", - сказав Горбатюк на брифінгу 28 січня.

Нагадаємо, сьогодні, 28 січня, Суд ЄС у Люксембурзі прийняв рішення у справі Миколи Азарова, Олексія Азарова, Сергія Арбузова, Едуарда Ставицького, Сергія Клюєва. Суд встановив, що посадові особи не можуть бути піддані санкціям лише через те, що в третій країні розпочато попереднє розслідування їх дій. Таким чином, було скасовано санкції, що діяли з березня 2014 по березень 2015 року. Нині (по 5 березня 2016 року включно) діє наступне рішення Ради ЄС, яке зараз ще перебуває на розгляді суду в Люксембурзі.