НОВИНИ

США розпочали навчання сухопутних військ Іраку з метою звільнення країни від ІДІЛ

Підготовані війська мають стати авангардом у наступі на стратегічне місто Мосул.

Коаліційні сили на чолі зі Сполученими Штатами розпочали навчання іракських солдатів з метою боротьби проти Ісламської держави.

Головним завданням тренувань є підготувати армію Іраку до повернення цього року стратегічно важливого міста Мосул, що на півночі країни.

Елітні сили Іраку відкинули бойовиків з міста Рамаді, що в долині річки Євфрат на захід від столиці, після шестимісячної облоги. Під час операції зі звільнення міста, іракська армія зіткнулася зі щільними мінними полями, які значно сповільнювали просування військових. Тепер 72-а піхотна бригада армії Іраку проходить навчання з прориву та загальновійськовогої гібридної тактики, яка використовуються для подолання подібних перешкод, в рамках 10-тижневого курсу в Бесмайа, базі на південь від Багдада.

Тренування підвищать боєготовність бригади та підготують її до виконання ключової ролі в анонсованому урядом поверненні Мосулу, другого за величиною міста Іраку, що перебуває під контролем бойовиків Ісламської держави. У разі успіху, операція стане найбільшим військовим досягненням у боротьбі проти джихадистів. Терористи захопили великі частини Іраку та Сирії у 2014 році та заявили про створення там ісламського халіфату, де вони проводили масові зґвалтування, обезголовлення і різанину.

Читайте також: ООН оприлюднила звіт про звірства ІДІЛ в Іраку

«72-а піхотна бригада встановить стандарт, у відповідності до якого мають бути підготовані інші підрозділи», - наголосив генерал-лейтенант армії США Шон МакФарланд.

«Сто відсотків підготовчої програми складено на основі уроків, які ми винесли, спостерігаючи за проблемами під час звільнення міст Рамаді, Тікріт, Синджар, Байджі, де супротивник створював лінію перешкод», - зазначив МакФарланд.

«Мова йде про подолання перешкод, як ми робимо це під час звичайних маневрів», -  додав генерал.

Нагадаємо, прем’єр Іраку пообіцяв завдати фатального удару по ІДІЛ. У свою чергу США схвалили поставку зброї до Іраку на суму $2 млрд.