НОВИНИ

Катерина Барабаш: Ліберал у Росії мало чим відрізняється від російського «патріота»

Якщо «патріот» вірить у власну винятковість без жодних підстав, то в ліберала вони є. Головні ось які: він проти Путіна й не вбиває українців.

Російський ліберал хоч і розумніший за «патріота», одначе ніякий йому не антагоніст. Просто запити має скромніші. Про це в своєму матеріалі для «Тижня» пише журналіст Катерина Барабаш.

«Якщо «патріот» вірить у власну винятковість без жодних підстав, то в ліберала вони є, і дуже серйозні. Головні ось які: він проти Путіна й не вбиває українців. Оце, власне, і всі відмінності. А в решті нюансів — так само ображається, коли «молодший брат» його не слухається, й навіть припустити відмовляється, що так само відповідає за країну, як і прихильники Путіна, кримнашисти та «обамачмо», — йдеться в матеріалі.

За її словами, тема відповідальності нині одна з улюблених дискусійних серед російських лібералів.

«Чи то пак не з дискусійних, бо ж суперечок навколо цього особливих немає, а просто з модного дискурсу: «Я не голосував за нинішню владу, я не крав Криму, я не воюю на Донбасі, я не вважаю українську мову зіпсутою російською, отож нехай ідуть нафіг ті українці, які мене не люблять». Поняття колективної відповідальності закреслено. Його немає. Є тільки образа», — пише Барабаш. 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»