НОВИНИ

Французький політолог: Євросоюз усе більше нагадує “Титанік”, що йде до дна

На Давоському форумі бракувало обговорення такої проблеми, як гальмування європейського розвитку, майбутнього Європи.

Сполучення різнорівневих і різнопланових криз, що накопичилися в ЄС, поступово вбивають систему засадничих принципів, заради втілення яких і створювався Євросоюз. Про це в інтерв’ю "Тижню" розповів Александр Мельник французький політолог, представник університетського викладацького корпусу Франції. 

"Форум (Давоський форум ред.) зосередився на проблемах міграції та клімату. Вони дійсно гострі. Можливо, бракувало обговорення такої проблеми, як гальмування європейського розвитку, майбутнього Європи. Євросоюз все більше нагадує “Титанік”, що йде до дна. Ви подивіться, що відбувається? Іспанія ніяк не дасть собі ради, щоб поставити до дії новий уряд, у Франції буяє й квітне популізм, Велика Британія розмірковує над можливим виходом з Європейського Союзу... Сполучення різнорівневих та різнопланових криз, що накопичилися в ЄС, поступово вбивають систему засадничих принципів, заради втілення яких і створювався Євросоюз", сказав він.

Також політолог висловився щодо війн в Україні та Сирії, що пов’язані фактором російської збройної присутності.

"Стосовно обох воєн, в Україні та в Сирії. Ми спостерігаємо, як постійно розширюється територія сучасної війни. Про стандартні формати класичних воєн більше не йдеться. Мова нині - про принципово нові механізми домінації та експансії — гібридні технології, що формують новий геополітичний контекст. Обидві війни, в Україні та в Сирії, пов’язані фактором російської збройної присутності. Показово, що у дебатах у Давосі неодноразово виникала тема агонії режиму Путіна", — зазначив Мельник.