НОВИНИ

Станіслав Кульчицький: Існування незалежної України почалося не в серпні, а 1 грудня

Історик зазначає, що у грудні 1991 року після всенародного референдуму Україну визнали 68 держав, зокрема всі члени Великої сімки.

Існування незалежної України почалося з усенародного референдуму 1 грудня 1991 року, який підтвердив прийнятий Верховною Радою Акт від 24 серпня. Про це в інтерв’ю «Тижню» розповів історик Станіслав Кульчицький.

«Колись чув, що обрання дати парламентського Акта проголошення незалежності точкою відліку було викликано суто побутовими причинами: влітку святкувати зручніше, ніж узимку. Можливо також, що в 1992 році, коли святкувалася перша річниця Акта проголошення незалежності, у пам’яті суверен-комуністів іще була свіжою вся гама почуттів, які змінювалися від крайнього відчаю (не на тих поставив!) при першій звістці про ГКЧП до торжества на третій день путчу», — сказав він.

Однак, за словами Кульчицького, є переконлива відповідь на запитання, коли почалося існування незалежної України.

«Існування незалежної України почалося з усенародного референдуму 1 грудня, який підтвердив прийнятий Верховною Радою Акт від 24 серпня. Після 24 серпня жодна країна й пальцем не поворухнула. А 2 грудня незалежність України визнали Польща й Канада, 3-го — Угорщина, 4-го — Литва й Латвія. За весь грудень 1991 року Україну визнали 68 держав, зокрема всі члени Великої сімки», — пояснив історик.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»