НОВИНИ

Геращенко: Конституційні зміни не можна ухвалювати без прогресу в здійсненні безпеки і гуманітарних пунктів Мінських угод

За словами члена гуманітарної підгрупи, не виконавши цих умов, не можна переходити до політичних пунктів.

Друге читання конституційних змін може відбутися тільки на тлі прогресу в здійсненні безпеки і гуманітарних пунктів Мінських домовленостей. Про це заявила народний депутат фракції "Блок Петра Порошенка", член гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко ,передає прес-служба партії.

Геращенко за підсумками засідання Тристоронньої контактної групи сказала: "Друге читання конституційних змін може відбуватися виключно на тлі очевидного і вирішального прогресу в здійсненні безпеки і гуманітарних пунктів Мінських домовленостей, які, до речі, повинні були бути виконані ще до кінця минулого року".

"Очевидно, що без повного і всеосяжного виконання пунктів із безпеки мінських угод - це сталий режим тиші, відведення зброї, верифікація місць відводу ОБСЄ, допуск місії на всю окуповану територію, виведення чужих військ і техніки, роззброєння, і, ключове, відновлення контролю над українським кордоном - ми не можемо переходити до політичних пунктів. Мають бути створені всі передумови з безпеки й виконані гуманітарні пункти", - підкреслила депутат.

Як повідомляося, представники окремих районів Донецької та Луганської областей на засіданні Тристоронньої контактної групи 20 січня в Мінську висунули неприйнятні умови обміну заручниками, внаслідок чого звільнення українських заручників зірвалося