НОВИНИ

Кабмін визначив пункти пропуску через кордон російських товарів, які потрапили під ембарго

Постанова набирає чинності з дня її опублікування.

Кабінет міністрів України затвердив перелік з 28 пунктів пропуску через український державний кордон, через які буде здійснюватися транзит територією України російських товарів, які потрапили під українське ембарго. Відповідна постанова Кабміну №20 від 20 січня 2016 року опублікована на сайті уряду.

"Затвердити перелік пунктів пропуску через державний кордон України, через які здійснюється ввезення в режимі транзиту (прохідний транзит) товарів, визначених постановою Кабінету міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1147 "Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації", - йдеться в тексті документа.

Як йдеться в постанові, на кордоні з Росією транзит здійснюється через пропускні пункти для автомобільного сполучення – Просяне, Танюшівка, Плетинівка, Гоптівка, Велика Писарівка, Юнаківка, Катеринівка, Бачівськ, Грем’яч, Сеньківка, а для залізничного сполучення – Лантратівка, Тополі, Козача Лопань, Зернове.

У постанові зазначається на кордоні з Білоруссю пропуск здійснюється на пунктах: Доманове, Сеньківка, Нові Яриловичі, Славутич, Виступовичі, Городище, Дольськ, Пулемець (для автомобільного сполучення) і Неданчичі, Щорс, Горностаївка, Удрицьк, Заболоття, Виступовичі – для залізничного.

Зазначається, що ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.

Як повідомлялося, 1 січня президент РФ Владімір Путін встановив нові дискримінаційні правила перевезення вантажів із України в Казахстан через Росію. Натомість влада Казахстану пообіцяла не вводити обмежень на імпорт українського продовольства слідом за Росією.

Нагадаємо, Україна домовилася з трьома країнами про пільгові перевезення вантажів до Азії в обхід Росії.