НОВИНИ

Bloomberg: Сьогодні Керрі з Лавровим обговорять завершення війни на Донбасі

На переговорах йтиметься також про ситуацію в Сирії.

20 січня Держсекретар США Джон Керрі зустрінеться з міністром закордонних справ Росії Сєргєєм Лавровим, щоб обговорити відразу дві війни: в Сирії і на Сході України. Про це повідомляє Bloomberg.

Згідно з текстом, російський і американський дипломати в Цюріху спробують дійти згоди щодо того, кому з опозиційних сил Сирії, які воюють проти режиму Башара Асада, можна сісти за стіл переговорів.

Діалог почнеться під егідою ООН на наступному тижні. 13 січня президент Барак Обама і Владімір Путін намагалися вирішити питання учасників переговорів під час телефонної розмови, але не змогли досягти згоди. Американські експерти вважають, що в цьому питанні у Лаврова є підстави вести розмову з позиції сили. Оскільки російські бомбардування в Сирії змінили розташування сил. «За допомогою російських ВПС сили Асада почали перемагати на полі бою. Тому справжні переговори почнуться саме зараз», - вважає директор центру дослідження проблем Близького Сходу в Університеті Оклахоми Джошуа Ландіс. В цей же час, ситуація зовсім інша в діалозі російського і американського дипломата щодо України, про війну на сході якої Керрі і Лавров теж сьогодні говоритимуть.

Нещодавно радник президента Росії Владіслав Сурков зустрівся з помічником Держсекретаря США Вікторією Нуланд і обговорили завершення війни на Донбасі. Обидва учасники переговорів назвали бесіду "конструктивною".

На думку лондонського експерта Тімоті Еша, через подальше падіння цін на нафту в Росії поглиблюється рецесія. Таким чином, у Москви з'явилося більше причин хотіти позбутися санкцій США і ЄС, які були введені через російське вторгнення в Україну. "Росія переживає значно глибші економічні проблеми, ніж навіть ще кілька місяців тому", - вважає Еш.