НОВИНИ

Киргизія розірвала угоди з Росією щодо будівництва кількох ГЕС

Бішкек визнав недійсними домовленості із Москвою, щодо будівництва та експлуатації декількох гідроелектростанцій на свої території.

Парламент Киргизії денонсував угоди з Російською Федерацією щодо будівництва та експлуатації Верхньо-Нарінського каскаду гідроелектростанції (ГЕС) та Камбаратинської ГЕС-1. Дане рішення було прийняте на пленарному засіданні в середу, 20 січня.

В уряді Киргизії раніше відзначали, що однією з причин денонсації угод з РФ є відсутність рішень щодо фінансування проектів, а також пропоноване російською стороною серйозне подорожчання кредитних коштів, які можуть бути залучені для будівництва ГЕС, через складну економічну ситуацію.

На думку уряду, підвищення ставки за залученими кредитами робить будівництво ГЕС нерентабельним, оскільки окупність проектів без підвищення тарифу на електроенергію може затягнутися на кілька десятків років.

Угоди між Киргизією та Росією про будівництво Верхньо-Нарінського каскаду ГЕС і Камбаратинської ГЕС-1 (російська сторона була єдиним інвестором проектів) сторони підписали у вересні 2012 року.

На прес-конференції наприкінці грудня 2015 президент Киргизії Алмазбек Атамбаєв заявив, що через об'єктивні причини, пов'язані з економічною ситуацією, Росія не зможе побудувати ГЕС в Киргизії. У зв'язку з цим республіка має намір шукати нового інвестора для реалізації цих проектів, які мають важливе значення для Киргизії.

Нагадаємо, Казахстан у свою чергу пообіцяв не вводити слідом за РФ ембарго щодо України.