НОВИНИ

Україна відкинула методи Росії у питанні транзиту вантажів

Київ не збирається обмежувати транзит у треті країни.

Україна не буде діяти методами РФ щодо транзиту вантажів. Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус.

«Що стосується обмежень транзиту, то ми, звичайно, не діємо такими методами, як наші північні сусіди: (транзит) в треті країни не збираємося обмежувати. Будь-який товар в ЄС та інші країни Європи або з цих країн до Росії або інші країни ми не збираємося обмежувати», – сказав український міністр на прес-конференції в Києві у вівторок.

Зазначимо, після введення Росією обмежень транзиту українських товарів через свою територію з початку 2016 заступник міністра торговий представник України Наталія Микольська повідомила, що Україна проведе з Європейським Союзом консультації щодо можливості введення контробмежень.

Заступник міністра також зазначила, що Україна не залишить без реакції обмеження з боку РФ відносно українських товарів. «Ми будемо реагувати в СОТ», – сказала вона.

Як повідомлялося, 1 січня президент РФ Владімір Путін встановив нові дискримінаційні правила перевезення вантажів із України в Казахстан через Росію. Натомість влада Казахстану пообіцяла не вводити обмежень на імпорт українського продовольства слідом за Росією.

Нагадаємо, Україна домовилася з трьома країнами про пільгові перевезення вантажів до Азії в обхід Росії.