Керівництво МВС поінформувало посольство Нідерландів про те, що відеозвернення, зроблене нібито від імені полку «Азов» з погрозами тероризму, є провокацією. Про це журналістам повідомив речник МВС України Артем Шевченко.

«Це провокація за всіма ознаками – як по картинці, так і за способом розміщення. Це очевидно. Під прикриттям символіки «Азова» записується абсолютно провокаційний відеоролик, який завершується спаленням прапора Нідерландів», – сказав він у вівторок в Києві.

Шевченко підкреслив, що ця інформація була доведена до представників посольства Нідерландів під час сьогоднішньої зустрічі.

«Саме в цьому міністр сьогодні переконав посла Нідерландів. Відеоролик з'явився вчора, а вже сьогодні вранці була зустріч посла з міністром, депутатом Білецьким (почесний голова «Азова» Андрій Білецький – Ред.) і заступником міністра з питань євроінтеграції Авакяном, начальникомом кіберполіції Демидюком», – повідомив він.

Шевченко зазначив, що кіберполіція займається розслідуванням питання поширення цього «фейку» в соцмережах.

У свою чергу, Білецький підкреслив, що для поширення відеоролика були використані спеціально створені на території РФ аккаунти в соцмережах. «Перші аккаунти, де з'явилося відео і як воно далі розкручувалося, – це були аккаунти на території Росії, які були створені за 5 хвилин до появи цього відео», – розповів він.

Зазначимо, увечері 18 січня в мережі з'явилося відео, на якому люди в масках, що видають себе за бійців полку Нацгвардії «Азов», погрожують голландцям терактами в разі відмови їхнього уряду від підписання угоди про асоціацію України та ЄС. Люди на відео також знищують прапор Нідерландів.

Згодом «Азов» відхрестився від цього відео, назвавши його фейком.