НОВИНИ

Україна офіційно пояснила Нідерландам скандальне відео начебто від імені «Азова»

Відповідну інформацію передали представникам посольства Нідерландів.

Керівництво МВС поінформувало посольство Нідерландів про те, що відеозвернення, зроблене нібито від імені полку «Азов» з погрозами тероризму, є провокацією. Про це журналістам повідомив речник МВС України Артем Шевченко.

«Це провокація за всіма ознаками – як по картинці, так і за способом розміщення. Це очевидно. Під прикриттям символіки «Азова» записується абсолютно провокаційний відеоролик, який завершується спаленням прапора Нідерландів», – сказав він у вівторок в Києві.

Шевченко підкреслив, що ця інформація була доведена до представників посольства Нідерландів під час сьогоднішньої зустрічі.

«Саме в цьому міністр сьогодні переконав посла Нідерландів. Відеоролик з'явився вчора, а вже сьогодні вранці була зустріч посла з міністром, депутатом Білецьким (почесний голова «Азова» Андрій Білецький – Ред.) і заступником міністра з питань євроінтеграції Авакяном, начальникомом кіберполіції Демидюком», – повідомив він.

Шевченко зазначив, що кіберполіція займається розслідуванням питання поширення цього «фейку» в соцмережах.

У свою чергу, Білецький підкреслив, що для поширення відеоролика були використані спеціально створені на території РФ аккаунти в соцмережах. «Перші аккаунти, де з'явилося відео і як воно далі розкручувалося, – це були аккаунти на території Росії, які були створені за 5 хвилин до появи цього відео», – розповів він.

Зазначимо, увечері 18 січня в мережі з'явилося відео, на якому люди в масках, що видають себе за бійців полку Нацгвардії «Азов», погрожують голландцям терактами в разі відмови їхнього уряду від підписання угоди про асоціацію України та ЄС. Люди на відео також знищують прапор Нідерландів.

Згодом «Азов» відхрестився від цього відео, назвавши його фейком.