Формування батальйону «Крим» триває, вже набрали близько 250 осіб. Про це заявив координатор громадської блокади Криму Ленур Іслямов.

«Формат батальйону існує. Ми його формуємо. Списки готуються. Люди виходять з будь-якої частини України, записуються. Стоять з нами. Це новий формат нашого кримськотатарського руху. Це власний батальйон. Чи буде він в Нацгвардії чи Збройних силах України, швидше за все, буде в Нацгвардії, тому що функції ЗСУ більш військові, а у НГУ – більш громадські... Я думаю, що такий формат буде прийнятий в найближчій перспективі», – сказав він.

На уточнююче питання, чи є офіційне рішення, Іслямов відповів: «Я думаю, що це буде вже озвучуватися гарантом Конституції або як мінімум Мустафою Джемілєвим в найближчій перспективі».

«Ми збираємо НАТОвський формат батальйону – це 560-580 людей. Далі, як буде вирішувати керівництво Нацгвардії. Я думаю, що будуть коректування. Але поки ми такий формат взяли, і у нас вже більше ніж половина людей є – близько 250», – зазначив він.

Раніше Іслямов заявляв, що в кримськотатарському добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана будуть служити 560 осіб.

Нагадаємо, раніше керівник батальйону «Крим» Ісса Акаєв заявляв, що цей добровольчий підрозділ увійде до складу Збройних сил України.