НОВИНИ

США передали Україні засоби військового зв'язку та медобладнання на $23 млн

Обладнання доставлять до підрозділів української армії, що беруть участь у навчанні, яке проводиться американською стороною в Яворові та Хмельницькому.

Сполучені Штати Америки надали Україні засоби військового зв'язку та медичне спорядження вартістю $23 млн. Про це повідомили у Посольстві США в Україні.

Як повідомляється, минулої ночі обладнання відвантажено у міжнародному аеропорту "Бориспіль".

У повідомленні зазначається, що йдеться про обладнання захищеного радіозв'язку на $21 млн, що дозволить українським військовим ефективно обмінюватись інформацією, не наражаючи себе на небезпеку, а також медичне спорядження для порятунку життів на полі бою вартістю $2 млн.

При цьому зазначається, що «після проходження митних процедур передане Сполученими Штатами обладнання доставлять до підрозділів української армії, що беруть участь у навчанні, яке проводиться американською стороною в Яворові та Хмельницькому. Американські інструктори зі складу Об'єднаної багатонаціональної підготовчої групи (JMTG-U) навчать українських солдатів поводженню з цим обладнанням для використання на лінії фронту».

У посольстві повідомляють, що ця партія обладнання є частиною 75-мільйонної допомоги. При цьому зазначається, що з початку конфлікту в Україні США виділили Україні допомогу на понад $260 млн, включно з поставками бронежилетів, транспортних засобів, приладів нічного бачення і тепловізорів, медичного обладнання, важкого інженерного обладнання, портативних радіостанцій, патрульних катерів, наметів та протимінометних радарів.

Зазначимо, в грудні делегація Військово-повітряних сил Національної гвардії штату Каліфорнія передала матеріально-технічні засоби для потреб Повітряних сил Збройних Сил України.

Нагадаємо, президент США Барак Обама підписав оборонний бюджет, який передбачає виділення Україні $300 млн.