НОВИНИ

Мінфін США оголосив список осіб і організацій, які виводяться з-під режиму санкцій відносно Ірану

Крім того, в міністерстві фінансів США проводять оцінку можливості продажу нафти з Ірану третім країнам, а також закупівлі цивільних літаків.

Міністерство фінансів США опублікувало документ, в якому міститься перелік іранських приватних осіб і організацій, щодо яких припиняється дія санкцій. Публікація документа приурочена до дня початку виконання всеосяжного плану дій, досягнутого раніше між Іраном і країнами "шістки".

Зокрема, з дня виконання плану дій з-під американських санкцій виводяться фінансові та банківські транзакції приватних осіб і організацій, у тому числі державного банку Ірану, державної нафтової компанії Ірану, торгової компанії "НафтІран" і державної іранської танкерної компанії, а також низки інших приватних осіб і організацій.

Крім того, в міністерстві фінансів США проводять оцінку можливості продажу нафти з Ірану третім країнам, а також закупівлі цивільних літаків.

Високопоставлений представник адміністрації США зазначив, що всього з-під режиму санкцій виводяться понад 400 приватних осіб і організацій. Однак у списку санкцій залишаться близько 200 осіб, пов'язаних з Іраном.

Нагадаємо, 18 жовтня, Білий дім та ЄС почали процес скасування санкцій против Ірану. Проте президент США Барак Обама прийняв рішення про продовження частини американських санкцій проти Ірану на один рік.