НОВИНИ

Україна офіційно припинила торгівлю з окупованим Кримом

Набула чинності постанова уряду №1035.

Україна офіційно припинила товарообіг з окупованим Кримом згідно з рішенням уряду від 16 грудня 2015 року. Про це йдеться в постанові уряду №1035.

Зазначається, що рішення уряду набирає чинності з 17 січня 2016 року.

Як наголошується, до Криму заборонені поставки товарів (робіт, послуг) за винятком особистих речей громадян, визначених частиною першою статті 370 Митного кодексу України (крім товарів, визначених пунктом 24 частини першої зазначеної статті), що переміщуються в ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі; соціально значимих продуктів харчування, що переміщуються громадянами, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 гривень і сумарна вага яких не перевищує 50 кг на одну особу.

Як відомо, 16 січня учасники громадянської блокади Криму зняли блокпости на адмінкордоні з півостровом і тепер мають намір працювати як спостерігачі.

Нагадаємо, кримські татари і активісти 20 вересня розпочали акцію з "продовольчої блокади" Криму, яка полягала в недопущенні вантажного транспорту на півострів. Активісти оприлюднили свої вимоги до окупантів. Наслідком продовольчої блокади Криму стало підвищення цін на деякі продукти харчування.