НОВИНИ

У ДПСУ розповіли про зняття громадянської блокади Криму

Наразі КПВВ "Чонгар" працює в штатному режимі.

Ситуація на адмінкордоні з Кримом у зв'язку з набранням чинності постанови Кабміну про скасування товарообігу з півостровом залишається стабільною. Про це розповів помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян.

"Держприкордонслужба продовжує виконувати свої функції, що стосується активістів, то ми з ними перебуваємо в постійному контакті, як і з представниками кримсько-татарського народу, і всі питання вирішуємо в робочому порядку", - розповів він.

За словами Слободяна, Держприкордонслужба брала участь у робочому штабі акції, щоб дії активістів не заважали руху громадян, які перетинають адмінкордон, і не створювали додаткових складнощів для контрольних служб, які виконують свої функції в КПВВ.

Відповідаючи на питання, чи не спричинить скасування товарообігу з Кримом збільшення навантаження на прикордонників щодо здійснення контролю і попередження контрабанди, Слободян зазначив, що контроль за вантажоперевезеннями знаходиться у сфері компетенції ДФС, з якими прикордонники співпрацюють. У сфері відповідальності прикордонників – виявлення схованок зі зброєю та інших заборонених предметів. При цьому він нагадав, що вантажний транспорт не переміщався на територію Криму з 20 вересня, з початку економічної блокади.

Слободян нагадав, що сьогодні рух на Чонгарі не перекривався, а сповільнювався на невеликий проміжок часу у зв'язку з режимними заходами. Наразі КПВВ "Чонгар" працює в штатному режимі.

Також він зазначив, що активісти не можуть працювати на КПВВ з працівниками ДПСУ і ДФС, оскільки це не передбачено законодавством.

"Державна прикордонна служба діє виключно в рамках законів. Законодавством чітко визначено, яким чином діють контрольні пункти пропуску на адмінкордоні та інших ділянках, і які служби які функції повинні виконувати. Інше законодавством не передбачено, тобто правових підстав для присутності в КПВВ представників громадських організацій чи будь-яких інших служб немає. У нас є прецеденти, наприклад, на Придністровському сегменті охороняти кордон допомагають підрозділи Національної гвардії, але спільну охорону кордону ми здійснюємо тільки за межами пунктів пропуску на україно-молдовському кордоні. Жодного представника Нацгвардії в пунктах, де здійснюється безпосередній пропуск осіб та транспортних засобів, немає", - розповів Слободян.

Як відомо, 16 січня учасники громадянської блокади Криму зняли блокпости на адмінкордоні з півостровом і тепер мають намір працювати як спостерігачі.

Нагадаємо, кримські татари і активісти 20 вересня розпочали акцію з "продовольчої блокади" Криму, яка полягала в недопущенні вантажного транспорту на півострів. Активісти оприлюднили свої вимоги до окупантівНаслідком продовольчої блокади Криму стало підвищення цін на деякі продукти харчування.

Зауважимо, 17 грудня уряд офіційно заборонив торгівлю з окупованим Кримом.