Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
16 січня, 2016 20:21   ▪   Версія для друку

Нацбанк пояснив різке здешевлення гривні

Здорожчання долара пояснили святами.

Національний банк України пояснив поточне зниження курсу гривні формуванням надлишкового попиту на валюту в результаті великої кількості свят у світі в січні. Про це повідомив представник прес-служби Нацбанку.

Як зазначив заступник голови НБУ Олег Чурій, волатильність курсу гривні на міжбанку спостерігається з початку 2016 і є наслідком перекосів в попиті і пропозиції валюти.

Попит на валюту формується, насамперед, за рахунок клієнтських заявок і незначно - за рахунок банків (їм дозволяється сумарно купувати для потреб власної валютної позиції валюту не більше 0,1% від регулятивного капіталу).

Пропозиція валюти формується в основному за рахунок щоденних валютних надходжень від експорту товарів і послуг від інвестицій.

Регулятор повідомляє, що істотна частина валютної виручки в Україну надходить в доларах США і, відповідно, в більшості випадків проходить через коррахунки українських банків у США.

"Обов'язковий продаж валютної виручки уповноважені банки зобов'язані здійснити на наступний день після отримання валюти. Відповідно, коли робочий день в Україні збігається з вихідним в США, попит на валюту продовжує формуватися (клієнтські заявки продовжують проходити через валютний контроль, оскільки в Україні робочий день), а пропозиція валюти обмежено (у зв'язку з вихідними в США валютна виручка на рахунки українських банків не надходить) ", - говорить Чурій.

Як наслідок, спостерігається надлишковий попит на іноземну валюту, а в протилежній ситуації (коли в США робочий день, а в Україні вихідний), навпаки, формується надлишкова пропозиція іноземної валюти.

НБУ вважає, що ці фактори значною мірою визначають динаміку курсу гривні на початку року у зв'язку з великою кількістю святкових днів у грудні-січні в світі.

Зокрема, 16 січня 2016 року в Україні робочий день (відпрацювання вихідного 8 січня 2016), у той час як у США - вихідний.

Як повідомлялося, НБУ опустив офіційний курс гривні до мінімуму з березня 2015 року.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено